
A legtöbb embernek az a megszokott, ha egy hagyományos, száz-százötven fős esküvőn éjféli töltött káposztát szolgálnak fel, a lakodalom pedig gyakran egészen hajnalig tart. Manapság viszont egyre gyakoribb a kis létszámú esküvő (ú.n. micro wedding). Ezeknél jellemzően a meghívottak csak a legjobb barátok és a szűk rokonság tagjai közül kerülnek ki.
Milyen egy kis létszámú esküvő?
Különösen a Covid-járvány idején és ezután lettek népszerűek ezek a mikro esküvők. Létszámban általában harminc, maximum ötven fővel számol ilyenkor egy átlagos pár. Egyik leglényegesebb előnye az, hogy alacsonyabban lehet tartani így a költségeket, a pár pedig eldöntheti, hogy a felszabaduló összegeket egy exkluzívabb catering-re vagy helyszínre fordítja. Esetleg arra, hogy a menyasszony egy magasabb kategóriás ruha tervezőtől szerezze be a menyasszonyi ruhát vagy a vőlegény öltönyét.
Emlékezhetünk, hogy a járvány ideje alatt sok rendezvény rosszabb esetben lemondásra kényszerült. Jobb esetben halasztásra került, ami miatt még szimpatikusabb volt a kis létszámú esküvők szervezése.
Heni és Zsombi a tarcali, rendkívül exkluzív megjelenésű Gróf Degenfeld Kastélyszállót választotta esküvője helyszínéül. A vendégeknek pedig a legszűkebb rokonság és legjobb barátaikat hívták. Örömmel utaztam a kastélyszálló helyszínére az esküvő napján, hiszen már többször volt szerencsém itt dolgozni, mindig lenyűgöz a kastély eleganciája és a személyzet kedvessége.
Elkészülésük után rövid fotózkodás következett a kastély körül, mely a 35 hektáros Gróf Degenfeld szőlőbirtok központjában áll. Heni a lakosztályban készült, amely a vendégszobákkal hasonlóan a régi idők hangulatát a jelen kényelmével ötvözve nyújtanak kellemes élményt a vendégiek számára.




































Egy elegáns kis vendégvárás következett, amiben felfrissült a pár aztán a kastélyszálló mögötti részen tartották meg a kihelyezett polgári szertartásukat meghitt környezetben. A csoportképek nagy részéhez kiautóztunk a kápolnához. A tarcali Henye-domb tetején található Szent Teréz-kápolna 1749-ben épült, barokk stílusban. A katolikus kápolna gróf Grassalkovich Antal ajéndéka volt Mária Teréziának. A második világháború után a kápolnát kifosztották és megrongálták, ezt követően az 1980-as években, majd 2015 második felében újították fel. Végezetül nem volt más hátra, mint a mulatás és a tánc! :)









































Kedves párok!
A fenti galériában valós párok esküvőjén készült képeket találhattok. Mivel a az esküvői képek nem csak a kreatív fotókból állnak, így lényeges látni, hogy a fotós a nagy nap során hogyan dolgozik. Hogyan örökíti meg a készülődést, a szertartásokat, milyen képeket készít a buli, lakodalom során. Továbbá hogyan örökíti meg az apróbb részleteket, érzelmeket.
Ezen galériák segítségével nagyobb betekintést tudtok nyerni munkámba, látásmódomba és stílusomba. Láthatjátok hogyan kísérem végig a napotok minden pillanatát, legyen az kis létszámú esküvő vagy hagyományos. Fontosnak tartom, hogy teljes képet kapjatok arról, hogy milyen képek születnek általam a készülődés, a kreatív fotózás, a szertartások és a vacsora, buli során. Hogy ne maradj le semmiről írj és kövess facebookon és instagramon is! 🙂